PRZYSIAD – krok 3

przysiad z obciazeniem

Wbrew pozorom oddychanie nie jest elementem, który można by pominąć przy ćwiczeniach trójboju siłowego, traktując go jako coś najmniej istotnego. Przeciwnie, jeśli odpowiednio wykorzystamy oddychanie to nie tylko zwiększymy swój potencjał jeśli chodzi o ciężary, ale także, a może przede wszystkim, stworzymy prawdziwą bazę do bezpiecznego i pozbawionego kontuzji treningu tego ruchu. Usztywnienie postawy to podstawowa zaleta wstrzymywania oddechu w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie. Efektywność wydechu i wdechu zdecydowanie ułatwia wykorzystanie pełnego potencjału trenującego.

Rozbijemy sobie te złożone ćwiczenie, jakim niewątpliwie jest przysiad, na sześć elementów:

1) pozycja pod sztangą 2) pozycja górnej części ciała 3) Technika oddychania 4) pozycja stóp i kolan 5) zejście z gryfem 6) podnoszenie z gryfem

Technika oddychania

  • Pamiętaj, aby zaczerpnięte powietrze szło „w dół”. Nie napełniaj powietrzem płuc, tylko brzuch i przeponę. Pozwoli to na usztywnienie dolnej części ciała.

  • Powinieneś mieć uczucie „poszerzania” talii. Powietrze ma się rozejść nie tylko do przodu, ale też na boki. Dzięki temu kluczowa część odcinka kręgosłupa, oraz tzw. core, zostaną usztywnione.

  • Wstrzymaj oddech kiedy dojdzie już do wydęcia.

  • Następnie podczas wykonywania przysiadu jednocześnie zablokuj możliwość wydostania się powietrza i „próbuj” zrobić wydech. Dzięki temu wytworzysz ciśnienie wewnątrzbrzuszne, które pozwoli utrzymać stabilizację.

ZESTAWY OBCIĄŻENIA GYM RAGE

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czy sposób oddychania ma znaczenie w przysiadzie? Daj znać poniżej 😊.

Jeśli masz jakieś pytania lub coś jest dla Ciebie niejasne, bardzo chętnie odpowiem w komentarzach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przysiad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *