WYCISKANIE – krok 3

wyciskanie na płaskiej - technika oddychania

Na pewno już przekonałeś się w przypadku przysiadu o konieczności zapanowania nad oddechem. Jednak nawet w takim ćwiczeniu jak wyciskanie leżąc warto poświęcić mu należytą uwagę. Dzięki odpowiedniemu operowaniu wdechem i wydechem możesz ułatwić sobie cały ruch, a już na pewno stworzyć idealne środowisko do transferu energii od samej podłogi, jednocześnie łącząc je z umiejętnością korzystania z mostka. Warto przekonać się na własnej skórze jak  wykonywanie wdechu, wydechu czy wstrzymywania oddechu może poprawić efektywność wyciskania.

 

Poniżej znajdziesz nawigację po etapach wykonywania wyciskania leżąc:

ustawienie ciała chwytanie gryfu technika oddychania ruch gryfu

 

Technika oddychania

  • Po zdjęciu gryfu ze stojaków i ustawieniu go w pozycji wyjściowej weź głęboki wdech. Podobnie jak przy robieniu przysiadów, wdychane powietrze powinno iść w dół do jamy brzusznej i przepony i rozejść się na boki. W ten sposób ułatwimy też transfer energii od podłogi, przez nogi, tułów, aż do ramion.
  • W trakcie opuszczania ciężaru staraj się aktywnie i stopniowo „wydychać” powietrze, jednocześnie blokując możliwość jego wydostania się. W rezultacie praktycznie nie wydostajesz powietrza na zewnątrz w tej fazie, jedynie poprawiasz stabilizację tułowia.
  • Pełen wydech wykonaj dopiero po powrocie do pozycji wyjściowej, przy zablokowanych ramionach w stawie łokciowym. Następnie dla kolejnych powtórzeń wykonujemy taką samą sekwencję.

 

WIĘCEJ INFORMACJI, ORAZ KONKRETNE WSKAZÓWKI JAK UŁOŻYĆ EFEKTYWNY PLAN TRENINGOWY ZNAJDZIESZ W E-BOOKU “SILNIEJSZY NIŻ KIEDYKOLWIEK”ebook silniejszy niz kiedykolwiek

 

To była 3 z 4 części serii Fundamentalne Zasady Bojów dla Wyciskania Leżąc. Kolejnym krokiem będzie Ruch Gryfu.

 

Zdałeś sobie sprawę jak ważne jest oddychanie w wyciskaniu leżąc? Daj znać poniżej 😊.

Jeśli masz jakieś pytania lub coś jest dla Ciebie niejasne, bardzo chętnie odpowiem w komentarzach.

Dodaj komentarz