PRZYSIAD – krok 2

PRZYSIAD pozycja gornej czesci ciala

W przeciwieństwie do ustawienia gryfu wyżej na mięśniach naramiennych, w pozycji “low bar” ustawienie górnej części pleców jest nieco inne. Głównie jest to spowodowane mechaniką tej wersji przysiadu. Podobnie jak plecy, również głowę warto ustawić tak, aby ułatwić sobie życie :). Jest sposób na to, aby nie odczuwać niepotrzebnego dyskomfortu i ewentualnego bólu w okolicach karku.

Rozbijemy sobie te złożone ćwiczenie, jakim niewątpliwie jest przysiad, na sześć elementów:

1) Pozycja pod sztangą 2) Pozycja górnej części ciała 3) Technika oddychania 4) pozycja stóp i kolan 5) zejście z gryfem 6) podnoszenie z gryfem

Pozycja górnej części ciała

  • Głowę ustaw w jak najbardziej neutralnej pozycji, tj. nie podnoś jej za wysoko próbując patrzeć w sufit, ani za nisko patrząc sobie bezpośrednio pod nogi. Możesz obrać sobie jakiś punkt na podłodze w odległości około dwóch, trzech metrów, co pozwoli Ci odpowiednio ustawić głowę.

przysiad postawa

 

  • Plecy są bardzo delikatnie pochylone do przodu, tak aby gryf ustawiony niżej na mięśniach naramiennych nie zsuwał się (w przeciwieństwie do ustawienia sztangi „high bar”, gdzie zawodnik może swobodnie przyjąć postawę całkowicie wyprostowaną ze sztangą). Nie pochylaj się jednak za bardzo, ma to być bardzo delikatne nachylenie, aby gryf leżał pewnie w “rowku” mięśni naramiennych.
OBCIĄŻENIE OLIMPIJSKIE
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przysiad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *